Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Bandırma Körfezi'nde dev lahos
ZIPKIN AVI > Genel Sohbet > Muhabbet Odası
Emre inan

Balıkesir'in Bandırma Körfezi'nde bir balıkçı 135 santimetre uzunluğunda ve 42 kilo ağırlığında Lahos balığı yakaladı.

Balıkesir'in Bandırma Körfezi'nde bir balıkçı 42 kilogramlık Lahos balığı yakaladı.

Bandırma Körfezi açıklarında sabahın erken saatlerinde balık avına çıkan Alper Tunç, Pareketa yöntemiyle yaptığı balık avında 135 santimetre uzunluğunda ve 42 kilo ağırlığında Lahos balığı yakaladı. Denize bıraktığı Pareketa ağını tekneye çekmekte zorlandığını belirten balıkçı Alper Tunç, "Balığı ilk gördüğünde korktum.

Daha sonrada Marmara Denizi'nde nadir bulunan Lahos balığı olduğunu anlayınca sevindim. Daha önce yaptığım balık avlarında 20 ile 25 kiloluk balıklar yakalıyordum. Balıkçılık yaptığım süre içinde ilk defa böyle büyük bir Lahos balığı avladım. Bu kısmet her balıkçıya nasip olmaz" dedi.
Emre inan
Valla bu balık züber gibi görünüyor.. Hem de marmara denizinde yakalanmış.. Şaka gibi.. blink.gif
Onur GÜNER
Marmaraya bir ben çıkmadım bu durumda, akya, sinarit, çupra, lahoz,.....
buralardan bir farkı kalmadı, tek fark balıkların XXL boyutlarında olması zuah.gif
toplanalım Bandırmaya yerleşelim, Bandırma Team biggrin.gif
ghost_mafya
QUOTE(Onur GÜNER @ 01.01.2008 11:07) *
buralardan bir farkı kalmadı, tek fark balıkların XXL boyutlarında olması zuah.gif

onur abi bandırmaya yolun düserse baklerim
gelelim balıga helal olsun süher bişi ilk gördüm bandırmda böle bişi robot[1].gif
şapkalı zıpkıncı
slmlar güzel av olmuş kardes bu büyüklükteki balıkların buralarda karşımıza çıkması güzel bir şey [color="#0000FF"][/color] wink.gif
nopapeny33
QUOTE(Onur GÜNER @ 01.01.2008 13:07) *

YAZ ONUR,BENİDE YAZ biggrin.gif BANDIRMA TEAM, İYİ OLUR.BALIKLARIN AZMANLARI ORALARDA..YADA BANDIRIP BANDIRIP YEDİKLERİNDEN BÖYLESİNE SEMİRMİŞLER..
goom33
Küresel ısınmadan dolayı 2-4 derece artan deniz suyu sıcaklıkları yüzünden akdenizde olmayan türler,bu türlere tehlikeli köpek balıkları da dahil,görülmeye başladı.Emreye katılıyorum bence de bu züber. bu kadar iri bir ferdin marmaraya çıkmış olması pek şaşırtıcı. ama belkide küresel ısınmayla birlikte marmara ve kardenizde görülmeyen türler yavaş yavaş daha kuzeye çıkmaya başlamıştır.
fatih çelikçi
enteresan bir boy.
Helal olsun avcıya.Bandırma olayınıda düşünmek lazım.Kiralık ev bilen varmı biggrin.gif
GÖKHAN ÇETİN
Polyprion Americanus bu arkadaşlar.Derin deniz balığıdır......Ülkemiz sularında yaygın olarak bulunur.90KG lığına kadar çok gördüm,tabi balık halinde ve paragatçılarda.Epinephelus caninus ile karıştırır bu balığı görevliler.Paragatçılar bu iki türe ve epinephelus haifensise pörtlek ismini takmışlardır....Balıkçıların bu balıkları sık olarak yakaladıklarını zıpkıncılar bilmez.Çünkü bu balıklar genelde ithal edilir ve büyük oldukları için alıcıları bellidir sergilenmez.
Elçin Güner
bu balığı zıpkınla vurmak yasak ama oltayla serbest. yakalayan arkadaş korkmakta haklı güzel trofe tebrikler
Murat GÜNER
sevinsemmi yoksa üzülsemmi kararvermek zor küresel ısınma yüzünden insanlığın sonu yaklaşıyor bu gelecegimiz için çok kötü uzun vadeli düşündügümde korkunç ...
zıpkınman10
bu balık bandırmada görülüyo hatta daha şimdiye kadar hiç duymamışsınızdır ama geçen yıl ve bu yıl akya bile görüldü.hatta gırgırcılar yakaladı.sular ısındıkça balıklar da şaşırdılar.biggrin.gif. ama diğer balıklar yok olmaya başladı...meselaaa levrek ve kalkan artık yok denecek kadar azz...geçen yıllarda bi sezonda her oltaya çıkışımızda 3-4 tane kalkan alıyorduk bu sene dalarak toplam 20 kilo kalkanı zor bulabildik. onlarında hepsi erkek.dişiler yok bu sene...sad.gifsad.gif bu demekki balık karadenizden göç etmiyo artık.ayrıca levrek içinde aynı şeyleri söyleyebilirim.bu sezon toplam 8- 10 tane Levrek vurduk ve en irisi 3 kilo civarındaydı.kısacası bu yıl balık yokk.ve yavaş yavaş bitip tükeniyo..dengeler değişiyooo biggrin.gif:D:
AhmetEfeTuncer
Bende hem Kıbrısta hemde Karatas/Adana da bu büyüklükte balıkçıların tuttuğunu görmüştüm. Çok geç büyüyen bir balık yazık olmuş sad.gif
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.