Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Bir hobim olmalı
ZIPKIN AVI > Genel Sohbet > Tanışma
AykutU
Selamlar 39 yaşındayım, 6 yaşımdan 15 yaşıma kadar amator lisansla yüzdüm. Sonra bıraktım, ama o yıllardan kalan 8 metre havuz dibinde yürüme yarışı alışkanlığına hala sahibim smile.gif.
tek havuz gözlüğü ile denizde 12-15 metreye batmak için nefes vererek dalıp 1,1.5 dakka kadar dolanırım. Dalma işini bu şekilde çocuklarıma da öğrettim(assosta karagöz, karadenizde 3-4 metrelerde kefal bile kovaliyoruz.). Bir hobim olması gerektiğini farkettim ve yeteneklerim doğrultusunda dalış ve zıpkın avcılığını düşünüyorum. Tüplü dalmak hiç ilgimi çekmedi. O yüzden önce ağırlıkla dalış daha sonra da zıpkın düşünüyorum. Sanırım nefes vermeden ağırlıkla inersem 3 dakkaya kadar kalabilirim.
Birkaç arkadaşım daha önceden zıpkın avcılığı yapmışlar ve hala yapıyorlar. Burada genelde 75cm lik zıpkın öneriliyor. Ancak arkadaşlar 90 altında etkili atış yapılamayacağını söylüyorlar. Ben 100 lük zıpkın almayı düşünüyorum free sub golden horn olabilir. 200 250 TL civarı önerebileceğiniz zıpkın var mıdır?
saygılar
Aykut
Murat GÜNER
2. el zıpkınlara bakarsanız bu fiyata çok uygun zıpkınlar bulursunuz çok güzel işinizi fazlası ile görecektir ..
AykutU
QUOTE(Murat GÜNER @ 27.04.2011 14:06) *
2. el zıpkınlara bakarsanız bu fiyata çok uygun zıpkınlar bulursunuz çok güzel işinizi fazlası ile görecektir ..

bir iki tane buldum yazdım cevap bekliyorum.
yazın dalış düşündüğüm için 3 mm lik yazlık yarım birde dalış elbisesi yeterli olacak sanırım büyük malzeme parçası olarak.
Murat GÜNER
yarım elbise çok önermem benim tavsiyem tam avcı elbise al ceken pantolon olanından balık avlarken taş altına veya agaşon yaparken taşlık alanda yaralanmalardan ve deniz kestenelerdende korur düşüncesindeyim bu işi yapıcak isen her bir mazzemen tam ve eksiksiz olsun derin hem olumsuz kazakara karşı hemde trofe bir balık ile karşılaşırda eksik mazzeme yüzünden kaçırır isen pişman olursun...
AykutU
QUOTE(Murat GÜNER @ 27.04.2011 17:32) *
yarım elbise çok önermem benim tavsiyem tam avcı elbise al ceken pantolon olanından balık avlarken taş altına veya agaşon yaparken taşlık alanda yaralanmalardan ve deniz kestenelerdende korur düşüncesindeyim bu işi yapıcak isen her bir mazzemen tam ve eksiksiz olsun derin hem olumsuz kazakara karşı hemde trofe bir kalık ile karşılaşırda eksik mazzeme yüzünden kaçırır isen pişman olursun...

Değerlendireceğim uygun bi elbise uydurucaz artık.
Bu arada satılık ilanlarındaki cressi tüfekte karar kıldım. Farklı bir önerisi olan yoksa.
http://www.zipkinavi.com/cressi-geronimo-9...lik-t17249.html
Onur GÜNER
Hoşgeldiniz aramıza, geç olsun güç olmasın...
AykutU
QUOTE(Onur GÜNER @ 27.04.2011 19:12) *
Hoşgeldiniz aramıza, geç olsun güç olmasın...

Teşekkürler. Zıpkını cressi geronimo 90 ile çözdük şimdilik makara kullanmayacağım. Elbiseyi yaz için JAK BOENO MANTIS PRO 3MM ile çözüyoruz. Şimdi kendi kullandığım siyah çerçeveli şeffaf silikon maske ve snorkeli pas geçip yeni bi maske almak lazım,tabi uyumlu bi snorkel 'de sanırım, ucuz yollu taksitli öneri bekliyorum. Ağırlık olarak 76 kilo olduğuma göre 6-7 kilo yeterli olur sanırım. Palet konusu daha kafamda netleşmedi, bi sporasub değişebilir plastik palalı var ikinci el ama henüz geri dönüş olmadı. Ama çok büyük olmayan 70 lik sabit palalı bi palet de olabilir sanırım şimdilik.
Öneri varsa alabilirim.
İyi günler.
halek821
abi maskeyi alirken kucuk hacimli olmasina dikkat et benim gibi tekrar almak zorunda kalma
Emre inan
Suyla barışık ve dalışa yatkın birisiniz anlaşılan.. Zıpkınla balık avına çok çabuk adaprte olursunuz..
Aramıza hoşgeldiniz..
AykutU
QUOTE(Emre inan @ 02.05.2011 00:57) *
Suyla barışık ve dalışa yatkın birisiniz anlaşılan.. Zıpkınla balık avına çok çabuk adaprte olursunuz..
Aramıza hoşgeldiniz..

ewet bugün itibarıyle takımları tamamladım. 800 TL ye bağlanmış oldu. Eksik iki malzeme var, zıpkına makara ve bıçak işi kaldı. Şimdi benide dalışta ekibe dahil edecek bir grup arkadaş gerekiyor smile.gif. İstanbul olabilir ya da yakın lokasyonda dalacak arkadaşlar var ise katılabilirim.
AykutU
zıpkına makara ve bıçak işini de hallettim, bu hafta ya da gelecek hafta şile, ağva karadeniz tarafına doğru bir gitmeyi planlıyorum. Tek mek artık yapıcak bişi yok, eskiden de tek dalardım zıpkınım yoktu, şimdi zıpkınım var smile.gif...
Cekula
QUOTE(AykutU @ 20.05.2011 14:06) *
zıpkına makara ve bıçak işini de hallettim, bu hafta ya da gelecek hafta şile, ağva karadeniz tarafına doğru bir gitmeyi planlıyorum. Tek mek artık yapıcak bişi yok, eskiden de tek dalardım zıpkınım yoktu, şimdi zıpkınım var smile.gif...

Abı selam
tek mek dalacam demıssın ama ne vurdugunu ne yaptıgını anlatmamıssın
bunları da paylas ben ce smile.gif
meraklardayım...
keremkaptan
nefes vererek 15 metreye ağırlıksız dalmak ve diğer yazdıklarınıza bakılırsa kapasiteniz baya yüksek bu işin özel bir tekniği özel antremanı varsa sizden öğrenmek isterim

dalış arkadaşı bulmak gerçekten çok zor hele acemiyseniz bu işi bilenler hiç pas vermiyor herkes gibi başlarda tek takılmak durumundasınız sonrasında gerisi kendi geliyor zaten

dalın sağlıcakla
AykutU
Özel bir tekniği yok konsantrasyon ve biraz yüzme deneyimi ile alakalı.
Bu arada kimse kimse ile gerçekten dalışa gitmeye pek yanaşmıyor. Düşünen varsa deneme amaçlı dalışlara gidebiliriz. Derin olmayan 10-12 metre maksimum. Amaç balık vurmak değil dalışa alışmak olmalı. Sonrasında vurmak için inersiniz.
oğulcann
şuan izmirdeyim ama temmuz başı ist gelecegim ve ilk işim şile taraflarımda arkadaşlarla kamp kurmak oralarda durum ne acaba
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.