Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Sorunlarımızı SCUBA gruplarında mı konuşacağız, yazacağız?
ZIPKIN AVI > Zıpkın Avı Forum > Duyuru
Güven Özbakır
Arkadaşlar,

Muhtemeldir ki bu yazım da, tıpkı geçen gün yayından kaldırılan TSSF ZIPKINLA AV YARIŞMASI HAKKINDA AMATÖRSAD GÖRÜŞÜ başlığı gibi hiç bir açıklama yapılmadan ortadan kaldırılabilir.

Ya da bizlere iletişim imkanı verMEyen SAD-zıpkıncıforum, EGESAD-Turkspearfish.com gibi sesimiz kısılabilir. Belki de bunlara ZIPKINAVI.COM da katılabilir. Dilerse diğerleri gibi bizim üyeliklerimize de son verebilir ve yazılarımızı silebilirsiniz. Bu bizler açısından üzücü olsa da katlanacağız.

Forum Yönetimlerinin baskı altında bırakıldığını, ya da buna zorlandığını biliyoruz. Ancak ADİL ve DÜRÜST yaklaşımı beklediğimiz açık.

Bizler reklam peşinde değiliz, kimsenin üyesine de talip değiliz. Ama en basitinden bir seminer duyurusunu bile SAD-zıpkıncıforum, EGESAD-Turkspearfish.com da bize yaptırmıyorlar.

Takdir sizlerin.

Ancak aramıza bir tane bile SCUBA/NARGİLECİ Zıpkınla av yapanı BİZ almıyorken, işi Ticari Balıkçı olan kişiyi BİZ yakınımıza sokmuyorken, sizler bizim sesimizi kısmaya devam ederseniz, bizler de bu konuları gider TÜM SUALTI İLGİLİLERİNİN olduğu yerlerde yapmak zorunda kalırız. İnternette neresini iletişim gereci olarak bulursak bunu oradan yapmak zorunda kalırız. Oralardakiler, SCUBACI mı?, SUALTI FOTOĞRAFÇISI mı? Sualtı Avcısı mı, bizi hiç ilgilendirmez.

Derdimiz kişiler olsa Mahkemelere de gideriz, ancak derdimiz camianın sorunlarını tartışmasıdır. Yok sayarak, birilerinin sesini kısarak bir yerlere gelemeyiz.

Yok bu konuda yazı yazılmasın ama sorunları bizbize çözelim diyorsanız, öncelikle TRUVA ATLARINI içimizden çıkartalım. Bu da yapılmayacak ve belli kişiler belli yerleri işgal edeceklerse, sonra da lütfen kimse bize SCUBA'cılarla işbirliği yapıp, bize zarar veriyorlar suçlamasını yapmasın. Zaten hangi SCUBA'cılara zıpkınla avcılık yaptırdıkları belli iken, buna kapı açanlar varken, ve onları gündüz ve nefesle avlanan avcılar gibi Dernek ve kulüpleri içine alıp yarıştıranlar varken, kusura bakmayın ama biz buna çomak sokarız.

Kendi kapısının önünü temizlemeyenin, başkasının kapısının önüne müdahale hakkı olduğunu düşünmüyoruz.

İğneyi kendisine batırmayanın Çuvaldızı başkasına batırmaya hakkı olamaz.

Diyorlar ki bu forumları herkes izliyor, bu işi burada yazmamalısınız. Merak etmeyin, sadece forumları değil, tüm Türkiye'de olan biteni herkes izliyor. Göya Mersedes görünümlü ANADOL olacağımızı sanıyorsanız, önce kendimizi aldatırız. Biz bu işte yokuz.

Bu Spor'un önünü açmak için belli yerlere geldiğini iddia edenlerin samimiyet ve sicil anlamında sorunlu kişilerin olabileceği saflığını gösteremiyoruz.

Yazılarımızda yalan, yanlış var ise, gelin aleni bir şekilde eleştirin, hatta Mahkemelere başvurup bizim cezalandırılmamızı sağlayın.

Eğer bundan sonra bizim bu şekilde yazdıklarımız halı altına süpürülecek ise, biz o halıları alıp evin dışına atacağız.

KAÇ DEFA BELİRTTİK BİLEMİYORUM, Gündüz nefesle avlanan ticari amaçlı zıpkın avcıları ile şahsi bir sorunumuz yok. Ancak bunun propagandasını yapıp da gençlere bu işi geçim kapısı gibi göstereceklere SONUNA KADAR ENGEL OLACAĞIZ.

Bizler bu yayından kaldırılan yazıların bir kopyasını kaydediyoruz, onu yayınlamayanları da yazı ile beraber başka yerlerde de yayınlamasını biliriz.

Takdir sizin.

Önemle dikkatinize sunarız.

Saygılarımızla

NOT: Filancaya da bu yazıyı da yayından kaldırtmak için yapacağı, kulis ve telefon görüşmelerinde başarılar dileriz. Hep beraber nereye kadar bunu yapabilecek izleyip göreceğiz.
Onur GÜNER
Güven abi,

başlığı biliyorum, açılması hakkında veya içeriği bakımından bizim için hiçbir sakınca yoktu.
Zaten o konudaki yorumumuzuda yaptık ( olumlu veya olumsuz ) yaklaşık 1 haftada insanlar okudu yazdı çizdi.
Fakat son yazışmalarda seviyenin düştüğü kanaatine vardım ve başlığı tamamen sildim. Polemiklerin devam etmesi hem siteye, hem kişilere hemde camiaya zarar vereceğini düşündüm.

Sonuçta burası bir forum sitesi ve bizde bu sitenin yönetimiyizkendi insiyatifmiz ile belli müdahaleleri gerçekleştiriyoruz.
Güven Özbakır
QUOTE(Onur GÜNER @ 06.05.2010 12:42) *
Güven abi,

başlığı biliyorum, açılması hakkında veya içeriği bakımından bizim için hiçbir sakınca yoktu.
Zaten o konudaki yorumumuzuda yaptık ( olumlu veya olumsuz ) yaklaşık 1 haftada insanlar okudu yazdı çizdi.
Fakat son yazışmalarda seviyenin düştüğü kanaatine vardım ve başlığı tamamen sildim. Polemiklerin devam etmesi hem siteye, hem kişilere hemde camiaya zarar vereceğini düşündüm.

Sonuçta burası bir forum sitesi ve bizde bu sitenin yönetimiyizkendi insiyatifmiz ile belli müdahaleleri gerçekleştiriyoruz.

Peki Sevgili Onur,

Başlığı kilitleyemez miydiniz?

O kadar zaman ayırıp, emek vererek yaptığımız yazışmaları silerken bizim harcadığımız emeğe yazık olmuyor mu?

Yıllardan beri bazı çevreler hır çıkarıp, başlık kilitleyip aynı oyunu oynamıyorlar mı?

Sence ben de başka başlıkların silinmesi için aynı yolu mu? izlemeliyim.

Kusura bakmayın ama gerçekten emeğimize yazık.

Bu durumda adil duruştan söz etmek mümkün mü?
Onur GÜNER
Güven abi biz yönetim ve üyelerimiz olarak her guruba aynı mesafedeyiz.
Adilane hareket ettiğimiz konusunda da bize güvenmenizi istiyoruz.
Gereken yerde gerektiği şekilde nasıl müdahale edeceğimiz konusunda da yeterince deneyimliyiz.
İçiniz rahat olsun...
Faik Erdem GÜNER
ben daha once yazılan dernek bildirisine %100 katılmasam da , bu konuyla ilgili olarak guven beye destek veriyorum onca onemli yazı silinip kaldırıldı. silmek yerine kilitleyip amacını asanlar duzenlenebilirdi. kimse sitenin ve yoneticilerinin deneyimine birsey demiyor ancak uygulama yanlıs onur.
B.J.K.
Güven bey kişi ve kurumları suçlamdan önce 2 kere düşünün lütfen.....

Önce ölen arkadaşları ticari avcılık yapmak ile suçladınız...........

Sonra bir derneğin başkanını bu ölümlerin sorumlusu olmakla suçladınız......

Sonra fedrasyonun kuralları dahilinde ve kontorlü altında bulunan bir yarışmayı ve yarışmacıları suçladınız.....

Şimdi de forum yöneticisi arkadaşları kulisler tarafından kullanılmakla suçluyorsunuz.....Birilerinide kulis kurmakla......

Forum yöneticisi arkadaşları ne kadar güç duruma düşürdüğünüzün farkındamısınız?

Şehir efsaneleri ile hareket ediyorsunuz.... Duyumlara söylemlere dayanarak hep birilerini suçluyorsunuz....Bu camiaya zarar veriyorsunuz... Derneğinizin duruşuna kimsenin laf ettiği falan yok....Hatta birçok söyleminize katılıyoruz..... Ama çözüm yolu seçiminizi tasvip etmek mümkün değil....

Siz artık tüzel kişiliksiniz........Sorunlarınızı resmi yazışmalarla çözmeye çalışın ilk etapta..... Suçladığınız kişi veya kurumlara yazı yazıp cevap beklediniz mi? Ya da bir telefon açıp olup bitenin doğruluğunu sordunuz mu?

Sizi biri veya birileri fena dolduruşa getirmiş gibi görünüyor...... Fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali sizin ki...... Siz kulaktan dolma yalan yanlış laflarla inanıp bir insanı ve o insanın temsil ettiği bir kulüpü suçluyorsunuz..... Ama suçladığınız kişi niçin suçlandığının şaşkınlığını yaşıyor.... bir telefon açın, bir yazışma yapın, bi sorun kendisine bakalım işin aslını....

Toplam 4 dernek var....Birlik beraberlik çerçevesinde camia için çalışmalar yapmamız lazımken... Siz Herkes yanlış bir ben doğruyum havasındasınız.....

Silinen konuda söyledim.....gene söylüyorum.......gerçekten kamera şakası gibisiniz....... kızayım mı güleyim mi bilemiyorum.....

Size çalışmalarınızda başarılar dilerim derneğim adına......Ama bu şartlarda ne sizi ne de derneğinizi kaile almak mümkün görünmüyor....bundan sonra sizin yazmış olduğunuz hiç bir yazıya hiç bir şekilde cevap veya destek vermeyi düşünmüyorum şahsen..... Cevap bekliyorsanız resmi bir şekilde mail atıp sorun sorularınızı......
Güven Özbakır
Osman Bey,

Yazınıza yanıt ayrı bir başlıkta verilmiştir.

BAŞLIK

Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla

eskobar(EMRAH)
Sen hala manasız saçmalamaya devammı ediyorsun Güven?git dalmayı öğren ve üyelerine öğret önce sonra zıpkınla balıkavı için yorum yap,bide EGESAD 'I suçluyorsun utanmadan,EGESAD bu camianın bel kemiğidir,yapılan organizasyonlara ve çalışmalara dikkat et ve gör kimlerin özveriyle çalıştığını...Ve bir daha EGESAD'ı ağzına alırken iki kez düşün...Daha başka bişey yazıpta muhatap almıycam senide derneğinide...
Osman BİLGİN
Bakın önümüzdeki ay gökçeadada türkiye şampiyonası var malumunuz...
Ege , Marmara , Akdenizdeki Tüm DERNEKLERİN yönetim kurulu üyeleri orada olucak..
Buyrun sizlerde gelin amaçne ne yapmak istiyosunuz , biz ne istiyoruz..? Şeklinde oturup konuşalım.. tartışalım bu burda kılavye başında salvo sancak etmekle olmuyo kanımca.. bir arada olmamız gerekirken malesef bu tarz iletiler her iki tarafıda fazlasıyla geriyo..
Ama sizdede söylem her defasında : Birileri ticari maksatlı balık vuruyo satıyoo müthamadiyen buu... (izlediyim kadarıyla )
Muhakak farklı söylemlerinizde vardır elbete ben dahil bunu kimse bilmiyo.. şimdi sesimizi duyuramıyoruz başlığı altındayız diyceksiniz ewett... bide farklı yaklaşım sergileseniz..?
Ayrıca daha önceki bi yazınızada burdan bilgilendirme amaçlı:
sığsubayılmasıdan vefat eden arkadaşlarımız ceneti mekan olsun hepsinin...... biri büyük bi firma sahibi biride akaryakıt işiyle uğraşan zağtı muhteremlerdi ve balık vurup satmaya tenezülde edicek kişilerde deyildi bu işin gelir kaynağı olarak empoze edenlerin var olduğunu ida etikleriniz kimse...? yada söyleminiz için yaratığınız hayali dalgıçlar....!! bunların dediklerinede pek itibar edecek kişiler deyildi bilginize.
Güven Özbakır
Osman Bey,

Öncelikle hayali olgular bizim yaşamımızda yer almaz, alsa da bunları gerçek gibi değerlendirmeyiz.

Size özelden iletişim bilgimi vereceğim, dilerseniz ararsınız, ya da siz iletişim bilginizi verirsiniz ben sizi ararım.

Madem yazı yerine başka araçları kullanmamızı istiyorsunuz, benim yapabileceğim budur.

Saygılarımla
Muzaffer KOÇ
Değerli Arkadaşlar;

Burada hakkımızda yazılan biz konuya cevap vereceğim.

Öncelikle bir konuya açıklık getirmek istiyorum. S.A.D olarak hiç bir kişi ve kuruluşla husumetimiz olması, art niyet beslememiz mümkün değildir.

Erhan Ocak bey tarafından Zıpkıncıforum.com sitesinde Amatör SAD' ın Kurulduğu açıklandığında tüm samimiyetimizle oluşumuna destek verdik. Kuruluşundan duyduğumuz memnuniyeti dile getirdik.

S.A.D zipkinciforum.com forumunda ilgili derneğin duyurusuna izin vermediğimiz söyleniyor.

Bu doğru değildir. Eğer öyle olsa AmatörSad ın kuruluş duyurusuna da izin vermezdik.

Zipkinciforum.com sitesi S.A.D Avcıları derneğinin iletişim platformudur. Bu site üzerinden duyuru yapmak için izin isteyen herkese gerekli kolaylığı sağlıyoruz.

Yapılan tüm düşmanca yaklaşıma karşın yazının yayınlanması için elimizden geldiğince çaba gösterdik. Ama aynı çabayı Amatör Sad yöneticileri göstermedi.

Bu güne kadar AMATÖR SAD ı davet ettiğimiz iki etkinlik ve bir davet vardır ama iyi niyetli karşılık görmemiştir. Bunlar yer ve zamanlarıyla aşağıda yazılmıştır.

Türkiyedeki tüm dernekler olarak Bursa da 2010 Mart Ayında yapılacak geniş kapsamlı çalıştaya kendilerinide davet ettik. Bu organizasyona cevap vermediler.!!!

01 Nisan 2010 da KKGM de organize ettiğimiz toplantıya Amatör SAD ında olması gerektiğini düşünerek kendilerini davet ettik. Toplantı tarihini öğrendiğimiz gün kendilerine haber verilmesine karşın geç haber verdiniz diyerek gelmediler. Bu toplantıya S.A.D - BURSA S.A.D - EGESAD - MERSUAD - EMNİYET KULUBU olarak iştirak ettik.

Medex Fuarında Standımızın önünden geçtiler. Alper Gültekin vasıtsıyla davet ettik çay ikram edelim dedik standımıza gelmediler.

Kısacası uzattığımız her zeytin dalını kişisel husumet göstererek kırıp önümüze attılar.

Kendilerine defalarca kurumsal bir kimliğe kavuşmalarından ötürü kişisel husumet gütmenin yanlışlığından bahsettik.

Neticede bizim biraraya gelmek istememizin sebebi, kendileriyle rakı balık muhabbeti yapmak değildir. Bizler zıpkıncıların sorunları için bir araya gelmek istiyor ve kendilerininde bu toplantılarda olmaları gerektiğini savunuyorduk.

Dernek standımızın önünden geçip davetimizi geri çevirdikleri günün akşamında foruma faaliyet duyurularını eklemek istemişler dir.

Bahsi geçen konuda şu şekilde gerçekleşmiştir.

Messengerdan Erhan Ocak Bey bana forumu görüntüleyemediğini söylediğinde bende kendisine serverda olan bir problemden dolayı site de sorun olduğunu bir saate kadar çözüleceğini söyledim. Kendisine neden bunu sorduğunu söylediğimde, Foruma bir faaliyet bildiri yazısı eklenmek istediğini söyledi. Bende kendisine konunun dernek başkanları tarafından yapılmasını rica ettim. Başkanınız arasın yayınlamak için ricada bulunsun bende konuyu yönetim kurulu üyeleriyle görüşeyim izin verelim dedim. Başkan nezninde talepte bulunmadılar.

S.A.D yapılan tüm yakışıksız hareketlere ve her ortamda Dernek adımızı karalayıcı yazılar yazmasına karşın kamuoyunu ilgilendiren bu faaliyeti yayınlamak için gerekli tüm çabayı, hoş görüşü, anlayışı, göstermiş ama aynı karşılığı alamamıştır.

Dernek Yönetim Kurulumuzun bardağı taşıran son damla olarak gördüğü Medex Fuarındaki davet geri çevirme olayından sonra Amatör SAD la ilişkileri minimum seviyeye indirme kararı almıştır.

Bu karar kesinlikle ve kesinlikle kişisel bir karar değildir.

Tamamen S.A.D Yönetim Kurulu tarafından ortaklaşa alınan bir karardır.

Ayrıca bilinmesini isterim ki; S.A.D olarak polemiklere gitmektense icraat yapmayı benimsemiş olmamızdan ötürü vaktimiz çok değerlidir. Bu sebeple o forum senin bu forum benim diyerek her ortamda bizleri kötüleyen, karalayan, asılsız ithamlarda bulunan bol vakitleri olan kişilere prim vermemek adına forum yönetiminizden ricamız adımızın geçeceği yazışmalara izin vermemeniz dir.

Saygılarımla;

Muzaffer KOÇ

Sualtı Avcıları Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Not: Bizimle AMATÖR SAD adına hep Erhan Ocak bey iletişime geçtiğinden Erhan Ocak Bey i yönetim kurulu üyesi sanıyorduk. Ve bu güne kadar hep kendisini muhatap olarak kabul ettik. Bir telefon görüşmemizde Erhan Ocak Bey yönetim kurulu üyesi olmadığını dile getirmiştir. Dolayısıyla dernek adına muhatap olarakta kabul etmemiz söz konusu değildir.
Güven Özbakır
QUOTE(Muzaffer KOÇ @ 18.05.2010 12:29) *
Değerli Arkadaşlar;

Burada hakkımızda yazılan biz konuya cevap vereceğim.

Öncelikle bir konuya açıklık getirmek istiyorum. S.A.D olarak hiç bir kişi ve kuruluşla husumetimiz olması, art niyet beslememiz mümkün değildir.

Erhan Ocak bey tarafından Zıpkıncıforum.com sitesinde Amatör SAD' ın Kurulduğu açıklandığında tüm samimiyetimizle oluşumuna destek verdik. Kuruluşundan duyduğumuz memnuniyeti dile getirdik.

S.A.D zipkinciforum.com forumunda ilgili derneğin duyurusuna izin vermediğimiz söyleniyor.

Bu doğru değildir. Eğer öyle olsa AmatörSad ın kuruluş duyurusuna da izin vermezdik.

Zipkinciforum.com sitesi S.A.D Avcıları derneğinin iletişim platformudur. Bu site üzerinden duyuru yapmak için izin isteyen herkese gerekli kolaylığı sağlıyoruz.

Yapılan tüm düşmanca yaklaşıma karşın yazının yayınlanması için elimizden geldiğince çaba gösterdik. Ama aynı çabayı Amatör Sad yöneticileri göstermedi.

Bu güne kadar AMATÖR SAD ı davet ettiğimiz iki etkinlik ve bir davet vardır ama iyi niyetli karşılık görmemiştir. Bunlar yer ve zamanlarıyla aşağıda yazılmıştır.

Türkiyedeki tüm dernekler olarak Bursa da 2010 Mart Ayında yapılacak geniş kapsamlı çalıştaya kendilerinide davet ettik. Bu organizasyona cevap vermediler.!!!

01 Nisan 2010 da KKGM de organize ettiğimiz toplantıya Amatör SAD ında olması gerektiğini düşünerek kendilerini davet ettik. Toplantı tarihini öğrendiğimiz gün kendilerine haber verilmesine karşın geç haber verdiniz diyerek gelmediler. Bu toplantıya S.A.D - BURSA S.A.D - EGESAD - MERSUAD - EMNİYET KULUBU olarak iştirak ettik.

Medex Fuarında Standımızın önünden geçtiler. Alper Gültekin vasıtsıyla davet ettik çay ikram edelim dedik standımıza gelmediler.

Kısacası uzattığımız her zeytin dalını kişisel husumet göstererek kırıp önümüze attılar.

Kendilerine defalarca kurumsal bir kimliğe kavuşmalarından ötürü kişisel husumet gütmenin yanlışlığından bahsettik.

Neticede bizim biraraya gelmek istememizin sebebi, kendileriyle rakı balık muhabbeti yapmak değildir. Bizler zıpkıncıların sorunları için bir araya gelmek istiyor ve kendilerininde bu toplantılarda olmaları gerektiğini savunuyorduk.

Dernek standımızın önünden geçip davetimizi geri çevirdikleri günün akşamında foruma faaliyet duyurularını eklemek istemişler dir.

Bahsi geçen konuda şu şekilde gerçekleşmiştir.

Messengerdan Erhan Ocak Bey bana forumu görüntüleyemediğini söylediğinde bende kendisine serverda olan bir problemden dolayı site de sorun olduğunu bir saate kadar çözüleceğini söyledim. Kendisine neden bunu sorduğunu söylediğimde, Foruma bir faaliyet bildiri yazısı eklenmek istediğini söyledi. Bende kendisine konunun dernek başkanları tarafından yapılmasını rica ettim. Başkanınız arasın yayınlamak için ricada bulunsun bende konuyu yönetim kurulu üyeleriyle görüşeyim izin verelim dedim. Başkan nezninde talepte bulunmadılar.

S.A.D yapılan tüm yakışıksız hareketlere ve her ortamda Dernek adımızı karalayıcı yazılar yazmasına karşın kamuoyunu ilgilendiren bu faaliyeti yayınlamak için gerekli tüm çabayı, hoş görüşü, anlayışı, göstermiş ama aynı karşılığı alamamıştır.

Dernek Yönetim Kurulumuzun bardağı taşıran son damla olarak gördüğü Medex Fuarındaki davet geri çevirme olayından sonra Amatör SAD la ilişkileri minimum seviyeye indirme kararı almıştır.

Bu karar kesinlikle ve kesinlikle kişisel bir karar değildir.

Tamamen S.A.D Yönetim Kurulu tarafından ortaklaşa alınan bir karardır.

Ayrıca bilinmesini isterim ki; S.A.D olarak polemiklere gitmektense icraat yapmayı benimsemiş olmamızdan ötürü vaktimiz çok değerlidir. Bu sebeple o forum senin bu forum benim diyerek her ortamda bizleri kötüleyen, karalayan, asılsız ithamlarda bulunan bol vakitleri olan kişilere prim vermemek adına forum yönetiminizden ricamız adımızın geçeceği yazışmalara izin vermemeniz dir.

Saygılarımla;

Muzaffer KOÇ

Sualtı Avcıları Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Not: Bizimle AMATÖR SAD adına hep Erhan Ocak bey iletişime geçtiğinden Erhan Ocak Bey i yönetim kurulu üyesi sanıyorduk. Ve bu güne kadar hep kendisini muhatap olarak kabul ettik. Bir telefon görüşmemizde Erhan Ocak Bey yönetim kurulu üyesi olmadığını dile getirmiştir. Dolayısıyla dernek adına muhatap olarakta kabul etmemiz söz konusu değildir.

Yazıyı okudum.

Buna cevap vermeden önce, Forum Yönetiminden bu başlığın, nezaket çerçevesince hakaret içermeyecek, ancak sadece gerçekleri anlatacak yazımdan sonra, bu başlığın ve yazılarımın SİLİNMEYECEĞİ ve bu yazışmaya katılacak muhtemel kişilerin yazısını mazeret gösterip silmeden yayınlayacakları garantisi alırsam, yukarıdaki yazıya cevap vereceğim.

Her kim ki, hakaret içeren yanlış bir yazı yazarsa, yasal haklar baki kalmak üzere, <ilgili mesajı> yayınlayıp yayınlamamak Forum Yönetimine kalabilir. Ancak hakarete yeltenmeyecek şahsımın(bunu garanti ederim) yazılarının hiç bir yazısının(Yasaların denetimi altında olacaktır) silinmeyeceği garantisi istiyorum.

Eğer kişilik haklarına bir saldırı olduğu iddia edilirse, dileyen basın yayın yoluyla hakaretten savcılığa suç duyurusu yapıp, şahsım hakkında Tazminat davası da açabilir.

Neden bu garantiyi istiyorum diye merak eden var ise, şöyle açıklayayım, dünyanın yazıları yazılıyor, birileri sonra bu yazıları kaldırtmak için telefonlara sarılıyor ve o yazıları kaldırtmak için her türlü çabayı gösteriyor. Çok yakın bir zaman öncesi bir başka forumda aynısına şahit olduk.

TSSF yarışması sonrasında bu forumda yazdıklarımız da birilerinin yazıları mazeret gösterilip uçtu gitti. Dolayısıyla bu garanti olmadan hiç bir cevap vermeyeceğim.

Ayrıca, cevap Hakkı doğuracak her ithama, cevap hakkı garantisi istiyorum.

Kısaca, ZIPKINAVI Forumu Yönetiminden bu tür(Silinmeme ve Cevap Hakkı) bir garanti istiyorum.

Yoksa kimse kusuruma bakmasın ki, bu konuya ayıracak vaktim olamaz. Elimizin, kolumuzun, dilimizin bağlanacağı yerlerde tartışmak kadar anlamsız bir çaba olamaz.

Bunun anlayış ile karşılanacağını düşünüyorum.

Uygun görülürse cevap vereceğim.

Saygılarımla
Onur GÜNER
QUOTE(Güven Özbakır @ 19.05.2010 13:23) *
Yazıyı okudum.

Buna cevap vermeden önce, Forum Yönetiminden bu başlığın, nezaket çerçevesince hakaret içermeyecek, ancak sadece gerçekleri anlatacak yazımdan sonra, bu başlığın ve yazılarımın SİLİNMEYECEĞİ ve bu yazışmaya katılacak muhtemel kişilerin yazısını mazeret gösterip silmeden yayınlayacakları garantisi alırsam, yukarıdaki yazıya cevap vereceğim.

TSSF yarışması sonrasında bu forumda yazdıklarımız da birilerinin yazıları mazeret gösterilip uçtu gitti. Dolayısıyla bu garanti olmadan hiç bir cevap vermeyeceğim.

Ayrıca, cevap Hakkı doğuracak her ithama, cevap hakkı garantisi istiyorum.

Kısaca, ZIPKINAVI Forumu Yönetiminden bu tür(Silinmeme ve Cevap Hakkı) bir garanti istiyorum.

Ahh be Güven abi,

Yarına çıkacağımızın garantisi var mı ?
Muzaffer KOÇ
Değerli site sakinleri ve forum yönetimi;

En son istediğimiz şey başka bir forumun huzurunu bozmaktır.

Buradaki konuyada polemik yaratmak için yazmadık.

Hakkımızda yapılan ithamların açıklanması, birinci ağızdan cevap verebilmek adına yazdık. Özelliklede kimseye cevap hakkı doğmasın diye yazıya özen gösterdik.

Konuyu açıkladık.

Kimseden cevap hakkı beklemiyoruz.

Neticede verilecek hiç bir cevap yukarıda açıklanan gerçekleri bizim gözümüzde değiştirmez...

En son isteyeceğim şey bir dernek başkanı olarak o forum senin bu forum benim polemik yaratmaktır. Göreve geldiğim günden beridir buna maksimum özen gösteriyorum.

Dolayısı ile cevap hakkımızı doğuracak bir yazışmada Mustafa Akgül Dernek adına cevap takdirlerini kullanacaktır.

Saygılarımızla...
sener KURTBAS
ya arkadaş senin hiç işin gücün yok mu !!!

nedir bu ya !!!
forum keyfide bırakmadın insanlarda bütün forumlarda, bütün camiayla tartışma içindesin herkes haksız bişey bilmiyor herşeyin doğrusunu sen biliyorsun !!!
bi senmisin doğru be kardeşim..
Chat-iN
Şener Kardeşim aman ha sakin ol , bak yukarıda açıkca tehdit etmiş dava açarım ,topuguna sıkarım diye biggrin.gif biggrin.gif
Aman yalnış bişey söyleme sonra başına iş açarsın biggrin.gif

işte malesef teknoloji böyle birşey , klavye başından şövalyelik bu olsa gerek
bütün forumlarda bütün tartışmalarda tek isim Güven Özbakır , ama gel yüzyüze konuşalım dertlerimizi beraber çözelim dedikmi ortada yok

Ya bütün insanlar sıkıldı sizden , bütün forumlardan atıldınız ama hala aynı şeyleri yapmaktan bıkmadın , nasıl birşeysin sen yahu zannetmiyorumki çözebilen çıksın !
GÖKHEN
bu araya giriş yapayım ve pekçok arkadaşıma da tercüman olayım;

güven özbakır, yani derneğimizin başkanı, yani bizim güven abi'miz yalnız değildir !!.. tam aksine bilmediğiniz kadar çok arkadaşı, dostu vardır..

ancak, bunları reklam etmeyi sevmez - sevmeyiz.. oyuz buyuz, şöyleyiz böyleyiz demeyiz..

ve en önemlisi, dernek adına yazışmalar yapılıyorsa, bunun için bir kişiyi belirleriz, o konuyu takip eder.. burada başkanımız yazımlarını yapmaktadır..

ancak tüm bunlar çerçevesinde öncelikle biz yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere tüm dernek üyelerimiz konudan haberdar ve ne yapıldığının farkındadır..

burada yazmıyoruz diye sakın başkanımızın yalnız olduğunu sanmayın !!..

bu bir..

ikincisi, biz herkesin tekerine çomak soktuğumuz, ticari ve çıkarcı ilişkilere taş attığımız ve yalan yanlış yapan ve en önemlisi kanunları çiğneyen insanlara laf söylediğimiz için 'tü kaka'yız şu an, bunun çok da iyi farkındayız.. dolayısı ile bu kadar tepki alacağımızın ve herkes tarafından saldırı - hakarete uğrayacağımızın da bilincideyiz.. ama kişilerle işimiz yok, kişisel husumetimiz zaten olamaz.. bu iş gönül işimizdir, gönül işi yapan adam düşman olamaz..

bu da iki..

..

ayrıca, herkese önemle hatırlatırım; türkiye cumhuriyeti kanunlarını bilmek, uygulamak ve korumak tüm vatandaşların hakkı ve ödevidir..

ve türkiye cumhuriyeti kanun ve yönetmeliklerine göre;

1 - zıpkınla ticari sualtı avcılığı yapmak yasaktır.. yani ister gündüz nefesle ister gece tüple vur, zıpkınla vurduğun balığı satamazsın !!..
2 - gündüz nefesle yapılan dışında, gece ışıkla, gece yada gündüz tüple yada ek bir hava kaynağı kullanarak zıpkınla balık avlamak yasaktır..
3 - belli boy ve kilo limitlerinin üzerine çıkmak yasaktır !!.. biz de beğenmiyoruz ama kanun ve yönetmelikler böyledir, uymak zorundasınız !!..
4 - belli alanlarda dalmak, dalmaya aracı olmak yasaktır !!.. bunu da beğenmiyoruz, yeniden düzenlenmesinden yanayız ama şu an yasak, dalamazsınız !!..

tüm bunları neden söylüyorum; çünkü bizlere ilkokulcu - yazlıkçı diyen insanlar bunları yaptığı için, daha pekçok yasaklar gündemde.. çünkü bunları yapanlar yüzünden biz ilkokulcular - yazlıkçılar suya giremez olacağız.. çünkü bu insanlar yüzünden biz töhmet altında kalıyoruz..

peki neden bu kadar kafaya taktık bunu, manyak mıyız ki ?!..

yoo..

sadece kanunsuz iş yapanlar yüzünden bizim gibi kanunları bilen koruyan ve uygulayan insanların cezalandırılmasından - takip edilmesinden bıktık..

yasak delen - kanun dışı av yapan zaten kılıfını buluyor, bir şekilde işini yürütüyor.. hatta bu alanda belli yerlere gelip adının altına da sıfat yazıyor..

yasak av yapana - illegal iş çevirene biz karışamayız, "hıııı - yapma bak yassak !" diyemeyiz.. kolluk kuvveti değiliz yada kanun koruyucu hiç değiliz..

bu insanları denetlemek belli başlu kurumların işidir, bizim değil..

isteyen istedğini yapsın, istediği şekilde avlansın, ister satsın ister atsın balıklarını..

ama bunu reklam etmesin !!.. bunu bir marifetmiş gibi heryerde açıklamasın - göstermesin !!..

çünkü bunları gören kurum ve kuruluşlar, bunları gören insanlar tüm zıpkıncılara düşman oluyor !!..

ve hepsinden önemlisi, bu işe merak sarmış genç arkadaşlarımız, işin illegal yönüne kayıyor..

sonrada 19 yaşında toprağa veriyoruz bu arkadaşlarımızı.. kardeşlerimizi..

3 tane balık uğruna.. 3 kuruş para uğruna.. 3 paralık şöhret uğruna..

dğer mi ?!..

..

bilmem anlatabildim mi - neden koca koca adamlar orda burda böyle yazılar yazıp canları sıkılıyor..

saygılarımla..

*güven abi, çok özür dilerim, senin yazımların arasında birşeyler yazmak durumunda hissettim kendimi..
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.